Top

Isten éltesse a Gyáli Református Egyházközséget

Isten éltesse a Gyáli Református Egyházközséget

A Gyáli Református Egyházközség vasárnap ünnepelte önállóvá válásának 75. évfordulóját.

A jeles alkalomból a gyülekezet templomépítő lelkipásztora, főtiszteletű Takaró Károly püspök, nyugállományú dandártábornok, városunk díszpolgára tartott ünnepi Istentiszteletet.

Az eseményen beszédet mondott Pápai Mihály Gyál város polgármestere is, aki díszoklevéllel köszönte meg Takaró Károly templom- és közösségépítő munkáját, valamint Gyimóthy Zsolt lelkipásztor 25 éves közösségépítő szolgálatát.

Az Istentisztelet után a kertben, a templom oldalán elhelyezett emléktáblát leplezték le, mely a gyülekezet lelkészeit sorolja fel. A táblát Takács Pál, Takács Attila és Ferenczi Béla adományaként Takács Sándorné alapító tag emlékére állíttatta a Gyáli Református Gyülekezet.

Széchenyi 2020
GYÁL 2022 Legfrissebb