Top

Elfogadták Gyál 2023. évi költségvetését

Elfogadták Gyál 2023. évi költségvetését

A képviselő-testület február 23-án rendes testületi ülés keretében szavazta meg a város költségvetését, amely ezalkalommal is számos intézményvezetői, hivatali vezetői egyeztetés után kerülhetett napirendre. Összességében elmondható, hogy a nehéz világgazdasági körülmények ellenére is stabil és megalapozott a város idei gazdálkodási tervezete. A költségvetési mérleg szerint a város ez évi kiadásainak és bevételeinek főösszege 7 milliárd 776 millió forint, és hitelfelvétellel idén sem terveznek a büdzsében. A rendelet adataiból látható, hogy a 2023. év is szigorú odafigyelést, gazdálkodást igényel mind az intézmények, mind a Gyál Városüzemeltetési Nonprofit Kft, mind a Gy.T.H.  Kft., mind pedig a Gyáli Polgármesteri Hivatal vezetőitől és dolgozóitól, mérsékletet a képviselő-testület tagjaitól. 

Az idei költségvetés tervezésekor az energetikai kiadásokra jóval nagyobb összeget kellett elkülöníteni, az intézmények rezsiszámláját azonban nagyban fogják csökkenti azok a beruházások, amelyekkel az épületek energiafüggetlensége felé tesznek lépéseket. Az energetikai beruházások az idei költségvetésben meghaladják a 200 millió forintos összeget.

A város idei költségvetésében jelentkezik továbbá az a 48,7 millió forintos energiaáremelkedés miatt megítélt kormányzati támogatás, amelyet az önkormányzatunk által készített energetikai menedzsmentterv alapján, valamint az önkormányzatok adóerő-képességét figyelembe véve kapott városunk.

15%-kal növekedett a köztisztviselői illetményalap, ennyivel nőttek az önkormányzati dolgozók bérei, valamint a Gyál Város Önkormányzat által alapított gazdasági társaságok megállapított illetménye. A béren kívüli juttatások összege bruttó 324.000 Ft-ra növekedett.

Pápai Mihály polgármester szerint a továbbiakban is hiány nélkül fogják működtetni a várost és elvégzik azokat a fejlesztéseket, amelyeket erre az évre ígértek.

Röviden ismertetjük, mire számíthatunk idén:

 • Idősek otthona (tanulmány, engedélyezési-, kiviteli terv)
 • Városközpont bővítése (engedélyezési és kiviteli terve)
 • Energia megtakarítási intézkedési terv
 • Gazdaház és új konyha építése
 • Új termelői kút létesítése
 • Ivóvíz hálózat felújítása és karbantartása
 • Újtemető parkoló rendezése
 • Parképítések befejezése
 • Gyalogátkelők létesítése
 • Útfelújítások
 • Intézmények energetikai korszerűsítése (napelemek)
 • Természetvédelmi terület vásárlása
 • Informatikai eszközök beszerzése, létesítése
 • Életmentő defibrillátor beszerzése
 • Kamerarendszer bővítése, fejlesztése

Köszönet illeti mindazokat, akik munkájukkal hozzájárultak, hogy Gyál város idén is kiegyensúlyozottan és mértékletesen működhessen annak érdekében, hogy még szerethetőbb, élhetőbb legyen városunk.

Széchenyi 2020
GYÁL 2022 Legfrissebb